•  

    Aytuğlu iletişim hattı: (+90) 216 410 80 52

Cummins QSX15 / ISX15 Motorlar ve Yedek Parçaları

Cummins QSX15 / ISX15 Motorlar ve Yedek Parçaları

Cummins QSX15 dizel motorlar 6 silindirli. 4 zamanlı. 15 Litre (915.4 cubic in) silindir hacminde. “Aftercooler”lı ve “Türbo”lu olup bir çok farklı aplikasyonda hizmet vermektedir. Cummins QSX15 motorlardan 675 HP (503 kW) ye kadar güç almak mümkündür.

Cummins QSX15 motorlar büyük ekskavatörler. tekerlekli yükleyiciler. kaya kırıcıları. greyderler gibi iş makinelerinde. kompresörlerde. yangın pompalarında. vinçlerde. tarımda. sondajcılıkta. madencilik. marin uygulamaları gibi. diğer bir deyişle yüksek güç ve performans isteyen çok geniş bir alanda kullanılmaktadır.

Bu motorlar kendi sınıfındaki diğer motorlar ile kıyaslandığında %60 daha fazla tork değeri ve %15 daha fazla güç sağlamaktadır.

Cummins

CUMMINS ISX15 DIZEL MOTOR

Cummins ISX15 motorlar ise karayollarında hizmet veren araçlarda kullanılmaktadır.

Cummins QSX15 motorlar kendi sınıfındaki diğer motorlar ile kıyaslandığında %60 daha fazla tork değeri ve %15 daha fazla güç sağlamaktadır.

Tamamıyla ECM elektronik kontrol sistemleri ile donatılmış olan QSX15 motorlar. kayda değer bir yakıt ekonomisi sağlarken mükemmel performans ve emisyon değerleri ile dikkat çekmektedir. Cummins QSX15 Tier4 (Stage-4) motorlar XPI “Xtra-High Pressure Injection” olarak adlandırılan ultra yüksek basınçlı “common rail yakıt sistemini kullanmaktadır.

ISXe5-XPI-fuel-system

Cummins QSX15 motorlarda zararlı partikülleri 13 kez daha fazla engelleyen Fleetguard “NanoNet” teknolojili yakıt filtreleri bulunmaktadır.

Fleetguard FF5782 Fuel Filter
Aşağıdaki tabloda Cummins QSX15 Tier-IV bir motor için çeşitli teknik bilgiler bulunmaktadır.
Table_1
“Cummins QSX15 dizel motordan alınabilecek en fazla güç nedir. tork değeri ne olur. bu değerler hangi devirde alınıyor. kW değeri nasıl?” diye sorulacak olursa. aşağıdaki tablo bu konuda yardımcı olacaktır:
Table_2
Cummins QSX15 dizel motor için teknik bilgiler ve daha detaylı bilgiye ulaşmak isterseniz aşağıdaki linke tıklayınız:
>Cummins QSX15 Detaylı Teknik Bilgi


Cummins QSX15 motor için Piston. segman. gömlek. yatak. burç. conta gibi rektifiye parçalarının yanı sıra. bu motorlar için mazot pompa. enjektör ve tüm yakıt sistemi için gerekli parçalar da stoklarımızda tutulmakta veya sipariş üzerine getirilmektedir. Blok. krank. silindir kapağı gibi ana malzemeleri. yağ pompası. su pompası. komple mazot pompası. transfer pompası ve mazot pompasına ait tüm yedek parçalar; komple enjektörler. enjektör elemanı. enjektör memesi. tappet gibi enjektör parçalarını firmamızdan sorabilirsiniz.

Ayrıca. Cummins QSX15 motor için hararet. yağ müşiri. basınç. istikamet sensörü. EFC yakıt kontrol kartı. mazot pompa aktuatörü. devir okuyucu manyetik pick-up. solenoid bobin gibi elektrik ve elektronik donanım parçaları da stoklarımızda bulunan parçalar arasındadır.

Cummins QSX15 veya ISX15 motorlar için yedek parça almak isteyenlerin; “hangi parçayı almalıyım. fiyatı nedir. hangisini tavsiye edersiniz. kalitesi nasıldır. hangi konulara dikkat etmeliyim?” gibi soruları olabilir. Cummins motor yedek parçaları üzerinde 50 yılı aşkın deneyime sahip olarak. motorunuzun yedek parçaları ile ilgili her konuda sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

1974 yılından bu yana Cummins yedek parça sektöründe olan ve sadece güvendiği markalara ait Cummins yedek parçaları satışa sunan firmamızdan alınacak her ürün. arkasında firmamızın garantisini taşımaktadır.

Cummins QSX15 veya ISX15 motorların yedek parçaları motor seri numarası bildirildiğinde. uzman satış temsilcilerimiz tarafından Cummins online sisteminden kolaylıkla tespit edilir. teklifi hazırlanır ve gereksinim duyduğunuz Orijinal Cummins QSX15 parçaları en uygun fiyatlar ve Aytuğlu güvencesi ile motordaki yerini almış olur.

Cummins QSX15G6 dizel motorlar ile ilgili broşür indirmek için:

http://www.aytugluyedekparca.com/wp-content/uploads/2015/08/CUMMINS_QSX15-G6.pdf

Cummins QSX15 motorlar kullanım alanına. aplikasyona ve sahip olduğu güce bağlı olarak değişik parçalara sahip olabileceğinden; biz. mutlaka motor seri numarasına göre çalışma yapılmasını tavsiye ediyoruz. Hatalı parça kullanımının motorlarda geç çalışmaya. aşırı yakıt tüketimine ya da çok daha ciddi hasarlara sebep olabileceği unutulmamalıdır.

Motor seri numarasının nasıl bulunacağı konusunda www.aytuglu.com/cummins-yedek-parca-siparis/ sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Cummins QSX15 motorlu bir yangın pompasına ait çeşitli katalogları. broşürleri indirmek. daha detaylı araştırmalar yapmak isterseniz:

https://www.cummins.com/engines/fire-pump-drives