•  

    Aytuğlu iletişim hattı: (+90) 216 410 80 52

Cummins KT19 Motorlar ve Yedek Parçaları

Cummins KT19 Motorlar ve Yedek Parçaları

Cummins KT19 dizel motorlar 6 silindirli. 4 zamanlı. 19 Litre (1150 cubic in) silindir hacminde. Aftercooler’lı ve Türbo’lu olup. birçok farklı aplikasyonda hizmet vermektedir. KT19 Cummins® motorların beygir gücü 700 HP’ye kadar çıkmaktadır.

Madencilik. denizcilik. inşaat. karayolu. tarım. enerji. savunma sanayi ve endüstri gibi hemen her sektörde hizmet vermekte olan Cummins KT19 Dizel motorların. silindir çapı 159 mm olup. mekanik tip motorlardır ve bulundukları aplikasyona göre farklılıklar göstermektedir.

“Cummins KT19 motorun gücü nedir?” diye bir soru sorulursa. motor seri numarası bilinmeden bu soruya kesin bir cevap vermek zordur.

Bununla beraber;
Cummins KTA19-D(M1) model bir motor 50Hz de 480 HP (358kW) ile 550 HP (410kW) bir güç aralığına sahip olurken. Cummins KTA19-(M4) aplikasyonunda 2100 RPM ile 700 HP (522 Kw) bir güç alındığı görülmektedir.

Cummins KT19 G4 motorun ağırlığı: 2073 kg dur.

Cummins KT19 Dizel motorlar jeneratör aplikasyonlarında. sanayide. endüstri ve denizcilikte kullanıldığı gibi iş makinelerinde de yaygın olarak kullanılmaktadır. Örnek olarak Komatsu HD325 kamyonlar. Komatsu W260-1 Yükleyiciler. Kawasaki Ekskavatörler. O&K. Michigan. Volvo. Clark. Hitachi marka iş makineleri ve vinçler sayılabilir.

Cummins KT19G4 motor broşürünü indirmek teknik özelliklerini incelemek için:
https://www.cummins.com/sites/default/files/2019-08/KTA19-G4%20Coolpac_3.pdf

Ticari Marin uygulamalarında kullanılan Cummins KT19 ve diğer motor bilgileri ile ilgili kataloğu indirmek için tıklayınız:
https://www.cummins.com/product-finder

Cummins KT19 M3 motorlar için performans tablosunu indirmek için tıklayınız:
https://www.cummins.com.au/sites/au/files/products/KTA19%20brochure.pdf
https://www.cummins.com/engines/kta19?v=741

Cummins KT 19 broşürü ve teknik özellikleri için tıklayınız:
https://www.cummins.com/en/in/engines/k19

Cummins KT19

Cummins KT19 motoru için yedek parça almak isteyenlerin; hangi parçayı almalıyım. fiyatı nedir. hangisini tavsiye edersiniz. kalitesi nasıldır. hangi konulara dikkat etmeliyim gibi soruları olabilir. Cummins motor yedek parçaları üzerinde 50 yılı aşkın deneyime sahip olarak. motorunuzun yedek parçaları ile ilgili her konuda sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Cummins KT19 serisindeki yedek parçalar Aytuğlu Dizel stoklarından yıllardır satışa sunulmaktadır.

1974 yılından bu yana Cummins yedek parça sektöründe olan ve sadece güvendiği markalara ait Cummins yedek parçaları satışa sunan firmamızdan alınacak her ürün. arkasında firmamızın garantisini taşımaktadır.

KTA19. KT19 veya çift türbo kullanan KTTA19 motorların yedek parçaları motor seri numarası bildirildiğinde. uzman satış temsilcilerimiz tarafından Cummins online sisteminden kolaylıkla tespit edilir. teklifi hazırlanır ve gereksinim duyduğunuz Orijinal Cummins KT19 parçası kesin siparişiniz sonrası motordaki yerini almış olur.

Rektifiye parçalarının yanı sıra. Cummins KT19 motorların PT tipi mazot pompaları. enjektörleri ve tüm yakıt sistemi için gerekli parçalar da stoklarımızda bulunmaktadır. Komple mazot pompası. transfer pompası ve mazot pompasına ait tüm parçalar; komple enjektörler. enjektör elemanı. enjektör memesi. tappet gibi enjektör parçaları Orijinal cummins veya Amerikan yan sanayi olarak stoktan satışa sunulmaktadır.

Cummins KT19 motor için hararet. yağ müşiri. basınç. istikamet sensörü. EFC yakıt kontrol kartı. mazot pompa aktuatörü. devir okuyucu manyetik pick-up. solenoid bobin gibi elektrik ve elektronik donanım parçaları da stoklarımızda bulunan parçalar arasındadır.

Cummins KT19 motorların yedek parçaları ile ilgili tüm detaylar. sahip olduğumuz 40 yıllık tecrübe ile bilinmektedir. Bununla beraber. bu motorlar kullanım alanına. aplikasyona ve sahip olduğu güce bağlı olarak değişik parçalara sahip olabileceğinden. biz mutlaka motor seri numarasına göre çalışma yapılmasını tavsiye ediyoruz. Hatalı parça kullanımının motorlarda geç çalışmaya. aşırı yakıt tüketimine. ya da çok daha ciddi hasarlara sebep olabileceği unutulmamalıdır.

Cummins KT19 tipi motora gereken doğru parçayı tespit edebilmek için gerekli tüm bilgiler Cummins’in online internet sitesinde bulunmakta motor seri numarası (ESN) bildirildiğinde teklifleriniz sorunsuz. hatasız olarak hazırlanmaktadır.

Cummins KT19 serisi motorların elektronik versiyonlu olan yeni modeline QSK19 adını vermiştir. Cummins QSK19. QSK38. QSK50 ve QSK60… gibi motorlar “Q” ekini. Quantum kelimesinden almıştır. Daha düşük emisyon oranlarına sahip Quantum serisi Cummins motorların satışına 2005 yılında başlanmıştır.

Cummins quantum serisi motorlar ile ilgili daha detaylı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:
https://www.cummins.com/product-finder

Cummins Quantum serisi motorların teknik özelliklerini incelemek için tıklayınız:
https://www.cummins.com/brochures?&brochureid=143