•  

    Aytuğlu iletişim hattı: (+90) 216 410 80 52

Cummins KT38 (KT2300) Motorlar ve Yedek Parçaları

Cummins KT38 (KT2300) Motorlar ve Yedek Parçaları

Cummins KT38 dizel motorlar 12 silindirli. 4 zamanlı. 37.7 Litre (2300cubic in) silindir hacminde. Aftercooler’lı ve Türbo’lu olup. birçok farklı aplikasyonda hizmet vermektedir. Cummins® KT38 motorların beygir gücü 1500 HP’ye kadar çıkmaktadır.

Madencilik. denizcilik. inşaat. karayolu. tarım. enerji. savunma sanayi ve endüstri gibi hemen her sektörde hizmet vermekte olan Cummins KT38 Dizel motorların. silindir çapı 159 mm olup. mekanik tip motorlardır ve bulundukları aplikasyona göre farklılıklar göstermektedir.

“Cummins KT38 motorun gücü nedir?” diye bir soru sorulursa. motor seri numarası bilinmeden bu soruya kesin bir cevap vermek zordur.

Bununla beraber;
Cummins KT38-D(M1) model bir Tier-I motor 1500 RPM (50Hz) 1000HP bir güce sahip olurken. Cummins KT38-(M2) aplikasyonunda 2050 RPM ile 1500 HP (1119 Kw) bir güç alındığı görülmektedir.

Cummins KT38-(M2) motorun ağırlığı: 4218 kg dır.

Cummins KT38 motorlar ile ilgili daha detaylı teknik bilgiye ulaşmak için:
https://powersuite.cummins.com/PS5/PS5Content/SiteContent/cn/Binary_Asset/pdf/KTA38.pdf

Ticari Marin uygulamalarında kullanılan Cummins KT38 ve diğer motor bilgileri ile ilgili kataloğu indirmek için tıklayınız:
http://cumminsengines.com/uploads/docs/3381946.pdf

Cummins KT38 G3 jeneratör özelliklerini indirmek için tıklayınız.
http://www.cumminsgdrive.com/sites/default/files/spec_sheets/KTA38-G3.pdf

Cummins KTA38 Marin Tier-II teknik özelliklerini incelemek için tıklayınız:
http://www.cummins.com.au/wp-content/uploads/2014/02/KTA38-IMO-Tier-II-brochure.pdf

Cummins KT38 ya da KT2300 motor kullanan iş makinelerine örnek olarak; Komatsu HD785. Komatsu HD1200M. Terex 3311. Demag CC12000. Euclid CH150. HDR100 sayılabilir. Ayrıca Cummins KT38 motorlar Aksa jeneratör ünitelerinde de sıklıkla kullanılmaktadır.

Cummins KT38

Cummins KT38 motoru için yedek parça almak isteyenlerin; hangi parçayı almalıyım. fiyatı nedir. hangisini tavsiye edersiniz. kalitesi nasıldır. hangi konulara dikkat etmeliyim gibi soruları olabilir. Cummins motor yedek parçaları üzerinde 50 yılı aşkın deneyime sahip olarak. motorunuzun yedek parçaları ile ilgili her konuda sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Cummins KT38 serisindeki yedek parçalar Aytuğlu Dizel stoklarından yıllardır satışa sunulmaktadır.

50 yıla yakın tecrübesi ile Cummins yedek parça sektöründe olan ve sadece güvendiği markalara ait Cummins yedek parçaları satışa sunan firmamızdan alınacak her ürün. arkasında firmamızın garantisini taşımaktadır.

KTA38 veya KT38 veya çift türbo kullanan KTTA38 motorların yedek parçaları motor seri numarası bildirildiğinde. uzman satış temsilcilerimiz tarafından Cummins online sisteminden kolaylıkla tespit edilir. teklifi hazırlanır ve gereksinim duyduğunuz Orijinal Cummins KT38 parçası kesin siparişiniz sonrası motordaki yerini almış olur.

Rektifiye parçalarının yanı sıra. Cummins KT38 motorların PT tipi mazot pompaları. enjektörleri ve tüm yakıt sistemi için gerekli parçalar da stoklarımızda bulunmaktadır. Komple mazot pompası. transfer pompası ve mazot pompasına ait tüm parçalar; komple enjektörler. enjektör elemanı. enjektör memesi. tappet gibi enjektör parçaları Orijinal cummins veya Amerikan yan sanayi olarak stoktan satışa sunulmaktadır.

Cummins KT38 motor için hararet. yağ müşiri. basınç. istikamet sensörü. EFC yakıt kontrol kartı. mazot pompa aktuatörü. devir okuyucu manyetik pick-up. solenoid bobin gibi elektrik ve elektronik donanım parçaları da stoklarımızda bulunan parçalar arasındadır.

Cummins KT38 motorların yedek parçaları ile ilgili tüm detaylar. sahip olduğumuz 40 yıllık tecrübe ile bilinmektedir. Bununla beraber. bu motorlar kullanım alanına. aplikasyona ve sahip olduğu güce bağlı olarak değişik parçalara sahip olabileceğinden. biz mutlaka motor seri numarasına göre çalışma yapılmasını tavsiye ediyoruz. Hatalı parça kullanımının motorlarda geç çalışmaya. aşırı yakıt tüketimine. ya da çok daha ciddi hasarlara sebep olabileceği unutulmamalıdır.

Cummins KT38 tipi motora gereken doğru parçayı tespit edebilmek için gerekli tüm bilgiler Cummins’in online internet sitesinde bulunmakta. motor seri numarası (ESN) bildirildiğinde teklifleriniz sorunsuz. hatasız olarak hazırlanmaktadır.

Cummins KT38 serisi motorların elektronik versiyonlu olan yeni modeline QSK38 adını vermiştir. Cummins QSK19. QSK38. QSK50 ve QSK60… motorlar “Q” ekini. Quantum kelimesinden almıştır.

Daha düşük emisyon oranlarına sahip Quantum serisi Cummins motorların satışına 2005 yılında başlanmıştır. Cummins quantum serisi motorlar ile ilgili daha detaylı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://www.cumminspower.com/www/literature/brochures/F-1607-LowEmissionsBrochure-en.pdf

Cummins Quantum serisi motorların teknik özelliklerini incelemek için tıklayınız:
http://cumminsengines.com/brochure-download.aspx?brochureid=143
http://cumminsengines.com/quantum-system-electronic-product-line