•  

    Aytuğlu iletişim hattı: (+90) 216 410 80 52Temsa Otobüs Cummins Yedekleri

Aytuğlu Dizel Yedek Parça San. Ve Tic.Ltd.Şti. olarak, bu sitede kullanılan Temsa markası ile herhangi bir bayilik, servis, distribütörlük v.b. bir bağlantımız bulunmamaktadır.


Temsa_one_3

Temsa Otobüs Cummins Parça – Cummins Türkiye Resmi Bayisi

Temsa’nın, Adana’daki fabrikasında üretilmekte olan Avenue serisi Otobüsler, MD9 LE otobüsler ve Tourmalin otobüs ve midibüsleri Cummins motor kullanmaktadır. Firmamız Cummins Türkiye Resmi Bayisidir ve her türlü Cummins yedek parçasını Orijinal Cummins olarak stoktan satmaktadır.
Temsa Otobüs Cummins parça ihtiyacınızı Aytuğlu’dan güvenle karşılayabilirsiniz.
Cummins Dizel motora sahip Avenue isimli Temsa otobüsler; hali hazırda Avenue IBUS Otobüs, Avenue LF Korüklü Otobüs, Avenue LF Otobüs, Avenue LF CNG Otobüs, modellerinde üretilmektedir. Ayrıca Temsa MD9LE otobüsler ve Temsa Tourmalin Otobüs modelleri de Cummins Dizel motor kullanmaktadır.

1974 yılından bu yana sektörde olan ve Cummins Türkiye Resmi Bayisi olan firmamız Aytuğlu Dizel’den Temsa Otobüs Cummins parça ve Fleetguard marka filtrelerini, Cummins motorun elektronik donanımlarını orijinal Cummins olarak temin edebilirsiniz.

Temsa_logos
Temsa_Big_List
Ülkemizde oldukça yaygın olarak hizmet vermekte olan Temsa Otobüsler ve kullandıkları Cummins motorları aşağıdaki gibidir. Bu listeye göre Temsa Otobüs Cummins parça seçiminizi motor modeline göre yapabilirsiniz.

Temsa Avenue IBUS Otobüs:

6 silindirli 280 HP gücünde Euro-6, ISB6.7 model Cummins motor parçası sorunuz.

Temsa Avenue Körüklü Otobüs:

6 silindirli 330 HP gücünde Euro-6, ISL9 model Cummins motor parçası sorunuz.

Temsa Avenue LF Otobüs:

6 silindirli 280 HP gücünde 209 KW Euro-6, ISB6.7 model Cummins motor parçası sorunuz.

Temsa Avenue LF CNG Otobüs:

6 silindirli 300 HP gücünde Euro6, ISLG model Cummins motor parçası sorunuz.

Temsa MD9LE Otobüs:

6 silindirli 250 HP gücünde Euro6, ISB model Cummins motor parçası sorunuz.

Temsa Tourmalin Otobüs:

6 silindirli, 290 HP gücünde, Euro5, ISB6.7 model Cummins motor parçası sorunuz.

Cummins motorlu Temsa Avenue Otobüsler ile ilgili broşür ve teknik bilgiler içeren PDF belgeleri aşağıdaki linklerden indirebilir ve inceleyebilirsiniz:
Temsa Avenue CNG
Temsa Avenue LF
Temsa Körüklü
Temsa Avenue I BUS
Temsa Tourmalin
Temsa MD9 LE
Buses
Front
Modern teknoloji ile üretilmiş Temsa Avenue Otobüs Cummins parça ve Orijinal Fleetguard marka filtreleri ile ilgili olarak her türlü bilgiye, firmamız Aytuğlu’yu arayarak ulaşabilirsiniz. Cummins yedek parça satın almak istediğinizde konusunda uzman olan satış temsilcisi ekibimiz sizlere yardımcı olacaklardır.

Cummins parça siparişi konusunda dikkat edilmesi gereken noktalardan biri farklı Temsa Avenue otobüslerdeki Cummins motorlar, kullanıldıkları modele, yıla göre farklı Cummins motor yedek parçaları kullanıyor olabilir. Bu sebeple Temsa Avenue Otobüslerdeki Cummins motorlar için yedek parça siparişi verirken motor seri numarası ile istenen parçayı kontrol etmek her zaman çok faydalı ve gereklidir. Aksi halde, örneğin patlama hücresi farklı olan bir piston takıldığında; otobüste geç çalışma, dumanlı çalışma, yüksek yakıt harcama ya da performans düşüklüğü görülebilir.

Temsa Avenue Otobüslerde veya Temsa Tourmalin Otobüslerde ya da Temsa MD9LE otobüslerde bulunan Cummins motorlara yedek parça sipariş vermek için, motor seri numarasını tespit etmek istediğinizde motorun üzerinde bulunan etikete bakmanız yeterlidir. Cummins motor etiketinde ESN, “Engine No” veya “Engine Serial Number” yazısının karşısında olan 8 haneli rakam Temsa Otobüs Cummins motor seri numarasıdır.

Aşağıdaki resimde örnek bir Cummins motor etiketi yer almaktadır.
etiket
ISB6.7, ISL9, ISC, ISB tipindeki Cummins motorlar ve diğer Cummins motorların etiket bilgileri ile ilgi olarak aşağıdaki paylaşımlarımızı da inceleyebilirsiniz.
Etiket bilgilerine detaylı bakış

6.7 veya 8.9 litre hacminde, partikül filtreli ve turbolu olarak otobüs ve midibüslerde yer alan Cummins’in bu popüler motorları için her türlü parça ihtiyacınızda satış ekibimize başvurabilirsiniz. Örneğin; ISL piston kit, ISL segman takımı, ISL gömlekler, ISL ana yatak, ISL kol yatak, ISL kol burcu, ISL eksantrik burcu, ISL eksantik mili, ISL krankşaft, ISL sibop, ISL üst takım conta, ISL alt takım conta gibi tüm rektifiye malzemelerinin yanı sıra; , ISL kayış gergisi, ISL su pompası, ISL silindir kapak contası, ISL tapet, ISL yağ pompası, ISL hararet müşiri, ISL yağ müşiri, ISL basınç sensörü, ISL istikamet sensörü, ISL enjektör, EFC yakıt kontrol kartı, ISL mazot pompa aktuatörü, devir okuyucu manyetik pick-up, mazot pompası için solenoid bobin gibi elektrik ve elektronik donanım parçaları da stoklarımızda bulunan parçalar arasındadır.

ISL9 gibi, ISB6.7, ISB4.5 ve diğer modellerdeki Otobüs Cummins parça ihtiyacınızda firmamızdan teklif alıp, hakiki Cummins olarak uygun ve avantajlı fiyatlarımızı görünüz.

Hakiki Cummins parça kullanarak hem otobüsünüzün, aracınızın tam performansında hizmet vermesini sağlayın, hem de sorun çıkaran parçalarla boşuna zaman ve para harcamamış olun.

Cummins QSB6.7 QSB5.9, QSL9, QSB4.5 ve diğer modeller için katalog, broşür, teknik bilgi video gibi konular için aşağıdaki linklere tıklayabilirsiniz:
http://www.aytugluyedekparca.com/kutuphane/
https://cumminseurope.com/engines/bus-coach-truck
https://cumminsengines.com/
https://cumminsengines.com/isb67-medium-duty-truck-2013#overview
Temsa Otobüs ve diğer araçlardaki ISB6.7 Cummins motorlar, ISL9 model Cummins motorlar ve ISB5.9 Cummins dizel motorların yedek parçaları ile ilgili her çeşit, bilgiye, desteğe, sahip olduğumuz 43 yılı aşkın tecrübe ile yardımcı olmaya hazır olduğumuzu söylemekten memnuniyet duyarız.
Cummins motorların bulunduğu aplikasyona göre çok çeşitli modelleri ve bu modellerin alt grupları bulunduğundan, Aytuğlu Cummins satış danışmanları tüm teklifleri motor seri numarasına göre kontrol ederek hazırlamakta ve böylece olası hataların önüne geçilmektedir.
Temsa_Engines
Cummins ISB67, ISL9, ISB45 ve ISB59 model motorların tüm bilgileri Cummins’in Quickserve online internet sitesinde eksiksiz olarak bulunmaktadır. Cummins Türkiye resmi bayisi olan firmamızın kullanımına açık olan bu elektronik parça katalogu ile teklifleriniz, Cummins fabrikasının önerileri doğrultusunda, en güncel bilgiler ile hatasız olarak hazırlanır.
https://quickserve.cummins.com/info/index.html
Not : Quickserve Cummins’in resmi sitesi olduğundan kullanımı izine tabidir.
Aytuğlu Dizel’in satışını yapmakta olduğu Cummins yedek parçalar ile ilgili bilgi ve Cummins yedek parça resimleri için aşağıdaki adresi ziyaret edebilirsiniz.

https://www.aytuglu.com/cummins-yedek-parca

Aytuğlu Dizel Yedek Parça San. Ve Tic.Ltd.Şti. olarak, bu sitede kullanılan Temsa markası ile herhangi bir bayilik, servis, distribütörlük v.b. bir bağlantımız bulunmamaktadır.