•  

    Aytuğlu iletişim hattı: (+90) 216 410 80 52Cummins Türkiye’den sektörel haberler

Cummins Türkiye

ISF 2.8

ISF2.8 Motorlu Cummins Türkiye Pazarına Gazelle Next ile Girdi.

Cummins Türkiye, Doğu Avrupa, Kuzey Afrika ve Ortadoğu ülkelerine ihraç edilecek Next araçlara güç verecek.

120 Beygir güçte ISF2.8 turbo motorlu birçok Cummins Türkiye pazarına Rusya’nın en büyük ticari araç üreticilerinden Gaz Grup ile giriyor. Firmanın yeni modeli olan Gazelle Next’ler Sakarya’daki fabrikada üretilmekte. Araçlar, müşterilerin beklentilerini karşılayacak nitelikte, tek veya çift kabin, uzun veya kısa şase olarak pazara sunuluyor.

Cummins®‘in Çevreci Euro-5 Teknolojisi

Cummins Türkiye ve çeşitli dış pazarlarda hizmet verecek olan bu araçların motorlarında Euro-5 teknolojisi kullanmış. Euro-5 normu Avrupa’nın çevreyi koruma ve küresel ısınmayı engelleme amaçlı bir emisyon standartı. Hedef, egzosttan dışarı çıkan nitrojen oksit, karbonmonoksit, hidrokarbon gibi çevreye zararlı gazların atılımını azaltmak. Örneğin CPL-43467 ISF2.8 Cummins motorlar max 2900 devirde, 110KW güç ve 360 N-m Tork’a sahip olabiliyorlar.

Cummins ISF2.8 motorlar ile ilgili daha detaylı bilgi için aşağıdaki broşürü indirip inceleyebilirsiniz.
http://www.cummins.com.au/wp-content/uploads/2014/02/ISF-brochure.pdf

Cummins ISF2 motorların performans değerleri ve diğer teknik özellikleri için:
http://www.cummins.com.br/cla/downloads/_aplicacoes/_07Utilitarios/IF-2_8-Marrua.pdf

Cummins Türkiye topraklarında ilk olarak Next araçlarda kullanılmıyor. İzmir’de BMC fabrikasında da yıllarca tercih edilerek, üretilen Cummins motorlu binlerce Kamyon, Otobüs ve Tır çekici Türkiye karayollarında ve savunma sanayinde hizmet veriyor. 4BT3.9, 6BT5.9, 6CT8.3, ISB, ISB, ISM gibi dizel motor modellerine sahip Cummins Türkiye ve çeşitli ülkelere ihracat edilmiş olan BMC araçlarda tercih edilerek kullanılıyor.

Gerek yukarıda belirtilen modeller, gerekse Cummins’in Türkiye’de bulunan diğer modelleri için yedek parça gereksinimi olduğunda, ya da bir sormak istediğiniz bir konu olduğunda firmamıza (www.aytuglu.com )başvurabilir, satış temsilcisi arkadaşlarımızdan bilgi alabilirsiniz. (https://www.aytuglu.com/iletisim/)

Cummins Türkiye web sitesi için lütfen tıklayınız.  www.cumminsturkey.com.tr
Çeşitli Cummins motor modeellerinin olduğu sayfamızı incelemek isterseniz: https://www.aytuglu.com/cummins-motorlar/motor-modelleri/