•  

    Aytuğlu iletişim hattı: (+90) 216 410 80 52

Cummins KTA 19 (KTA1150) Motorlar ve Yedek Parçaları

Cummins KTA 19 (KTA1150) Motorlar ve Yedek Parçaları

Cummins KTA 19 dizel motorlar 6 silindirli. 4 zamanlı. 19 Litre (1150 cubic in) silindir hacminde. Aftercooler’lı ve Türbo’lu olup. birçok farklı aplikasyonda hizmet vermektedir. KTA 19 Cummins® motorların beygir gücü 700 HP’ye kadar çıkmaktadır.

Madencilik. denizcilik. inşaat. karayolu. tarım. enerji. savunma sanayi ve endüstri gibi hemen her sektörde hizmet vermekte olan Cummins KTA 19 Dizel motorların. silindir çapı 159 mm olup. mekanik tip motorlardır ve bulundukları aplikasyona göre farklılıklar göstermektedir.

“Cummins KTA 19 motorun gücü nedir?” diye bir soru sorulursa. motor seri numarası bilinmeden bu soruya
kesin bir cevap vermek zordur.

Bununla beraber;
Cummins KTA 19-D(M1) model bir motor 50Hz de 480 HP (358kW) ile 550 HP (410kW) bir güç aralığına sahip olurken. Cummins KTA 19-(M4) aplikasyonunda 2100 RPM ile 700 HP (522 Kw) bir güç alındığı görülmektedir.

Cummins KTA 19 G4 motorun ağırlığı: 2073 kg dur.

Cummins KTA 19G4 motor broşürünü indirmek teknik özelliklerini incelemek için:
http://www.cumminsgdrive.com/sites/default/files/spec_sheets/KTA19-G4.pdf

Ticari Marin uygulamalarında kullanılan Cummins KTA 19 ve diğer motor bilgileri ile ilgili kataloğu indirmek için tıklayınız:
http://cumminsengines.com/uploads/docs/3381946.pdf

Cummins KTA 19 M3 motorlar için performans tablosunu indirmek için tıklayınız:
https://marine.cummins.com/attachments/public/marine/Products/Commercial%20Propulsion/k19/curves/fr4223.pdf

Cummins KTA 19 broşürü ve teknik özellikleri için tıklayınız:
http://cumminsca.com/uploads/KTA19-Letter.pdf

50 yıla yakın tecrübesi ile Cummins yedek parça sektöründe olan ve sadece güvendiği markalara ait Cummins yedek parçaları satışa sunan firmamızdan alınacak her ürün. arkasında firmamızın garantisini taşımaktadır.

KTA19_ContalarKTA 19 veya KT 19 veya çift türbo kullanan KTTA19 motorların yedek parçaları motor seri numarası bildirildiğinde. uzman satış temsilcilerimiz tarafından Cummins online sisteminden kolaylıkla tespit edilir. teklifi hazırlanır ve gereksinim duyduğunuz Orijinal Cummins KTA 19 parçası kesin siparişiniz sonrası motordaki yerini almış olur.

Rektifiye parçalarının yanı sıra. Cummins KTA 19 motorların PT tipi mazot pompaları. enjektörleri ve tüm yakıt sistemi için gerekli parçalar da stoklarımızda bulunmaktadır. Komple mazot pompası. transfer pompası ve mazot pompasına ait tüm parçalar; komple enjektörler. enjektör elemanı. enjektör memesi. tappet gibi enjektör parçaları Orijinal cummins veya Amerikan yan sanayi olarak stoktan satışa sunulmaktadır.

KTA_Parts
Cummins KTA 19 motor için hararet. yağ müşiri. basınç. istikamet sensörü. EFC yakıt kontrol kartı. mazot pompa aktuatörü. devir okuyucu manyetik pick-up. solenoid bobin gibi elektrik ve elektronik donanım parçaları da stoklarımızda bulunan parçalar arasındadır. Cummins KTA 19 motorların yedek parçaları ile ilgili tüm detaylar. sahip olduğumuz 40 yıllık tecrübe ile bilinmektedir. Bununla beraber. bu motorlar kullanım alanına. aplikasyona ve sahip olduğu güce bağlı olarak değişik parçalara sahip olabileceğinden. biz mutlaka motor seri numarasına göre çalışma yapılmasını tavsiye ediyoruz. Hatalı parça kullanımının motorlarda geç çalışmaya. aşırı yakıt tüketimine. ya da çok daha ciddi hasarlara sebep olabileceği unutulmamalıdır.

Cummins KTA 19 tipi motora gereken doğru parçayı tespit edebilmek için gerekli tüm bilgiler Cummins’in online internet sitesinde bulunmakta motor seri numarası (ESN) bildirildiğinde teklifleriniz sorunsuz. hatasız olarak hazırlanmaktadır.

Cummins KTA 19 serisi motorların elektronik versiyonlu olan yeni modeline QSK 19 adını vermiştir. Cummins QSK19. QSK38. QSK50 ve QSK60… gibi motorlar “Q” ekini. Quantum kelimesinden almıştır. Daha düşük emisyon oranlarına sahip Quantum serisi Cummins motorların satışına 2005 yılında başlanmıştır.

Cummins Quantum serisi motorlar ile ilgili daha detaylı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:
https://www.cumminspower.com/www/literature/brochures/F-1607-LowEmissionsBrochure-en.pdf

Cummins Quantum serisi motorların teknik özelliklerini incelemek için tıklayınız:
http://cumminsengines.com/brochure-download.aspx?brochureid=143
http://cumminsengines.com/quantum-system-electronic-product-line