•  

    Aytuğlu iletişim hattı: (+90) 216 410 80 52Teknik Ölçüm Cihazları

Cummins® motorlar için yedek parça ithalatı ve satışının yanı sıra Aytuğlu’nun ikinci iş kolu, “Teknik Ölçüm Cihazları” dır.
Aytuğlu, bu alanda lazerli kızılötesi ısı ölçüm cihazlarından, ses, devir, ısı ve ışık ölçüm cihazlarına kadar geniş bir ürün çeşitliliğiyle hizmet vermektedir.

LAZERLİ, DOKUNMASIZ ISI ÖLÇ. TABANCALARI

Kızılötesi termometreler, geniş bir uygulama yelpazesinde anında sıcaklık ölçümü sağlayan çok faydalı ve uygun fiyatlı cihazlardır.
Bu cihazlar genel olarak tek elle kullanım, lazer nokta ile kolay nişan alma, arkadan aydınlatmalı ekran, ° C / ° F seçilebilirlik ve otomatik kapanma özelliğine sahiptir.
Dokunmasız ısı ölçüm cihazının kullanımı tamirciye motorlardaki arızanın tespitinde büyük bir hız sağlar. Örneğin egzost manifold çıkışının ısısını tek tek ölçerek, farklı bir ısıya sahip olan çıkış varsa kontrole o enjektörden başlayabilir. Veya Termostatı sökmeden açık mı kapalı mı olduğunu giriş çıkış ısısını ölçerek hemen anlayabilir.
Örneğin bir teknenin şaftında salgı var mı anlamak için de kullanılabilir. Şaftı taşıyan rulmanların ısısı birer birer ölçülür, ısınan varsa o zaman şaft ekseninde bir sorun olduğu hemen tespit edilir.
Bu ısı ölçüm cihazları, motor bakım ve onarımı sırasındaki faydalarının yanı sıra günlük hayatın birçok alanında kullanılmakta ve büyük bir pratiklik sağlamaktadır.Satışı Yapılan Teknik Ölçüm Cihaz Kategorileri
  1. LAZERLİ, DOKUNMASIZ ISI ÖLÇ. TABANCALARI
  2. LAZERLİ, DEVİR ÖLÇME TABANCALARI
  3. PENSE AMPERMETRELER
  4. SES SEVİYE ÖLÇÜM CİHAZLARI
  5. IŞIK ÖLÇÜM CİHAZLARI
  6. DIJITAL MULTIMETRELER
  7. IZOLASYON TEST CİHAZLARI
DT1301 – Işık Ölçme Cihazı (Lüxmetre)
DT2006 Dijital Multimetre
IR88H Lazerli Isı Ölçme Tabancası

DT3347 Pense Ampermetre 1000A
DT8859 Lazerli Isı Ölçme Tabancası
LA1011 Nework Kablo Test Cihazı ve Multimetre

AT8 Lazerli Takometre (Devir Ölçme Tabancası)
DT8823 Lazerli Isi Ölçme Tabancası
DT3351 Pense Ampermetre AC/DC 1500A