Cummins QSX15 - Aytuğlu-Cummins Türkiye Resmi Bayisi

Cummins

CUMMINS QSX15 DIZEL MOTOR

Cummins QSX15 / ISX15 Motorlar ve Yedek Parçaları

Cummins QSX15 dizel motorlar 6 silindirli, 4 zamanlı, 15 Litre (915.4 cubic in) silindir hacminde, “Aftercooler”lı ve “Türbo”lu olup bir çok farklı aplikasyonda hizmet vermektedir. Cummins QSX15 motorlardan 675 HP (503 kW) ye kadar güç almak mümkündür.

Cummins QSX15 motorlar büyük ekskavatörler, tekerlekli yükleyiciler, kaya kırıcıları, greyderler gibi iş makinelerinde, kompresörlerde, yangın pompalarında, vinçlerde, tarımda, sondajcılıkta, madencilik, marin uygulamaları gibi, diğer bir deyişle yüksek güç ve performans isteyen çok geniş bir alanda kullanılmaktadır. Cummins ISX15 motorlar ise karayollarında hizmet veren araçlarda kullanılmaktadır.

Bu motorlar kendi sınıfındaki diğer motorlar ile kıyaslandığında %60 daha fazla tork değeri ve %15 daha fazla güç sağlamaktadır.

Cummins

CUMMINS ISX15 DIZEL MOTOR

Tamamıyla ECM elektronik kontrol sistemleri ile donatılmış olan QSX15 motorlar, kayda değer bir yakıt ekonomisi sağlarken mükemmel performans ve emisyon değerleri ile dikkat çekmektedir. Tier4 (Stage-4) motorlar XPI “Xtra-High Pressure Injection” olarak adlandırılan ultra yüksek basınçlı “common rail” yakıt sistemini kullanmaktadır.

ISXe5-XPI-fuel-system
fleetguardff5782fuelfilter_10683630
Cummins QSX15 motorlarda zararlı partikülleri 13 kez daha fazla engelleyen Fleetguard “NanoNet” teknolojili yakıt filtreleri bulunmaktadır.
Aşağıdaki tabloda Cummins QSX15 Tier-IV bir motor için çeşitli teknik bilgiler bulunmaktadır.
Table_1
Cummins QSX15 dizel motordan alınabilecek en fazla güç nedir, tork değeri ne olur, bu değerler hangi devirde alınıyor, kW değeri nasıl?” diye sorulacak olursa, aşağıdaki tablo bu konuda yardımcı olacaktır:
Table_2
Cummins QSX15 dizel motor için teknik bilgiler ve daha detaylı bilgiye ulaşmak isterseniz aşağıdaki linke tıklayınız:
>Cummins QSX15 Detaylı Teknik Bilgi
Cummins QSX15 motor için Piston, segman, gömlek, yatak, burç, conta gibi rektifiye parçalarının yanı sıra, bu motorlar için mazot pompa, enjektör ve tüm yakıt sistemi için gerekli parçalar da stoklarımızda tutulmakta veya sipariş üzerine getirilmektedir. Blok, krank, silindir kapağı gibi ana malzemeleri, yağ pompası, su pompası, komple mazot pompası, transfer pompası ve mazot pompasına ait tüm yedek parçalar; komple enjektörler, enjektör elemanı, enjektör memesi, tappet gibi enjektör parçalarını firmamızdan sorabilirsiniz.
Ayrıca, Cummins QSX15 motor için hararet, yağ müşiri, basınç, istikamet sensörü, EFC yakıt kontrol kartı, mazot pompa aktuatörü, devir okuyucu manyetik pick-up, solenoid bobin gibi elektrik ve elektronik donanım parçaları da stoklarımızda bulunan parçalar arasındadır.
Res_1

Cummins QSX15 Teknik Çizimi: