Main_otokar

Otokar Otobüs Motor Yedek Parçası – Cummins Bayisinden

Cummins Motorlu Otokar Kamyon ve Otokar otobüs motor yedek parçası
1963 yılından bu yana ülkemizde üretim yapan Otokar, Sakarya’daki fabrikasında sektöre Otobüs, Kamyon ve Savunma Sanayisi için araçlar sunmaktadır. Üretilmekte olan Otokar Kent Otobüs, Otokar Sultan Otobüs, Otokar Doruk Otobüs, Otokar Poyraz Otobüs, Otokar Atlas Kamyon, Otokar Arma, Otokar Cobra, Otokar Kale, Otokar Ural ve Otokar Tulpar Savunma Sanayi araçlarında, gelişmiş teknolojilere sahip Cummins Dizel motorlar kullanılmaktadır.

Araclar
Firmamız Cummins Türkiye’nin Resmi Bayisidir ve her türlü Cummins yedek parçasını Orijinal Cummins olarak stoktan satmaktadır.
Otokar Otobüs Motor yedek parçası gerektiğinde ve aracınızın motoru Cummins ise yedek parça ihtiyacınızı firmamız Aytuğlu’nun stoklarından güvenle karşılayabilirsiniz.
Logolar
Cummins motorlu olarak üretilmekte olan Otokar marka taşıtlar, şehir içi toplu taşımacılıkta, şehirlerarası yolcu taşımasında ve savunma sanayisinde hizmet vermektedir.
Araclar_2
Otokar Kent LF otobüs, Otokar Kent U otobüs, Otokar Sultan LF otobüs, Otokar Doruk LE otobüs, Otokar Doruk LE otobüs, Otokar Poyraz otobüs, Otokar Sultan S otobüs, Otokar Sultan Comfort otobüs, Otokar Sultan Maxi otobüs, Otokar Sultan Mega otobüs, Otokar Sultan Mega Vip otobüs, Otokar Sultan Maxi Engelsiz otobüs, Otokar Doruk T otobüs, Otokar Çevik Kuvvet Otobüsü, Otokar Atlas Kamyon, Otokar Arma 6×6 Zırhlı Muharebe aracı, Otokar Arma 8×8 Zırhlı Muharebe aracı, Otokar Cobra II 4×4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç, Otokar Kale Personel Taşıyıcı, Otokar Ural 4×4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç, Otokar Tulpar-S ZPT Silah Taşıyıcı Araçlarda Cummins motor bulunmaktadır.
Engines
Cummins…
1919 yılında kurulan, Cummins Corp. 31 ile 5.000 HP aralığında, yılda yaklaşık 1 milyon adet motor üreten ve dünya üzerinde aktif olarak çalışan 10 milyon’dan fazla motoru bulunan, Amerika’nın lider motor firmasıdır. Dünya’nın çeşitli ülkelerinde motor üretim fabrikaları olan Cummins Corp., yaklaşık 46 bin kişiye istihdam sağlamakta ve 190 ülkede hizmet vermektedir. İş makineleri, otomotiv, taşımacılık, savunma sanayi, denizcilik, jeneratör, madencilik, petrol ve endüstri gibi güce ihtiyaç duyulan hemen her sektöre dizel motor sağlamaktadır.

1974 yılından bu yana sektörde olan ve Cummins Türkiye Resmi Bayisi olan firmamız Aytuğlu Dizel’den Cummins motor kullanan her çeşit araç için olduğu gibi Otokar Otobüs Motor yedek parçası ve Otokar Kamyon motor yedek parçası da temin edebilirsiniz. Ayrıca Otokar Otobüsler için Fleetguard marka filtreleri, Cummins motorunuzun elektronik donanımlarını da orijinal Cummins olarak temin edebilirsiniz.

Otokar_Yedekler
Ülkemizde oldukça yaygın olarak hizmet vermekte olan Otokar Otobüsler, Otokar Kamyonlar, Otokar Savunma Sanayi araçları ve bu taşıtların güç aldığı Cummins motorlar aşağıdaki gibidir. Bu listeye göre Otokar Otobüs Motor parça seçiminizi aşağıda belirtilen Cummins motor modeline göre yapabilirsiniz.
 • Otokar Kent LF otobüs Euro 6 Cummins motor kullanıyor. (6 silindirli.) 6.7 litre
 • Otokar Kent U otobüs Euro 6 Cummins motor (6 silindirli.) 6.7 litre
 • Otokar Sultan LF otobüs Euro 6 Cummins motor (4 silindirli.) 4.5 litre
 • Otokar Sultan City otobüs Euro 6 Cummins motor (4 silindirli.) 4.5 litre
 • Otokar Doruk LE otobüs Euro 6 Cummins motor (4 silindirli.) 4.5 litre
 • Otokar Poyraz otobüs Euro 6 Cummins motor (4 silindirli.) 3.8 litre
 • Otokar Sultan S otobüs Euro 6 Cummins motor (4 silindirli.) 4.5 litre
 • Otokar Sultan Comfort otobüs Euro 6 Cummins motor (4 silindirli.) 4.5 litre
 • Otokar Sultan Maxi otobüs Euro 6 Cummins motor (4 silindirli.) 4.5 litre
 • Otokar Sultan Mega otobüs Euro 6 Cummins motor (4 silindirli.) 4.5 litre
 • Otokar Sultan Mega Vip otobüs Euro 6 Cummins motor (4 silindirli.) 4.5 litre
 • Otokar Sultan Maxi Engelsiz otobüs Euro 6 Cummins motor (4 silindirli.)4.5 litre
 • Otokar Doruk T otobüs Euro 6 Cummins motor (6 silindirli.) 6.7 litre
 • Otokar Çevik Kuvvet Otobüsü Euro 5 Cummins motor 113kw
 • Otokar Atlas Kamyon Euro 6 Cummins motor (4 Silindirli.) 3.8 litre
 • Otokar Arma 6×6 Zırhlı Muharebe aracı Cummins motor(6 silindirli.) 8.9 litre
 • Otokar Arma 8×8 Zırhlı Muharebe aracı Cummins motor(6 silindirli.) 8.9 litre
 • Otokar Cobra II 4×4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç Cummins motor (6 silindirli.) 6.7 litre
 • Otokar Kale Personel Taşıyıcı ISLe 300 Cummins motor (6 Silindirli) 8.9 litre
 • Otokar Ural 4×4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç Cummins motor. (4 silindirli.) 3.8 litre
 • Otokar Tulpar-S ZPT Silah Taşıyıcı Araç 360 HP gücünde Cummins ISB motor (6 Silindirli.) 6.7 Litre
ISL9_Cummins
Türkiye’nin öncü otomotiv ve savunma sanayi şirketi Otokar, kendine ait ürünleriyle 5 kıtada, 60 tan fazla ülkede faaliyet göstermekte… Balkanlarda 500, Fransa, İtalya ve İspanya’da 2500 Otokar otobüs milyonlarca yolcuyu taşımaya devam ediyor.
Otokar Otobüs Motor parça ihtiyacınızda, aracınızda kullanılan motorlar Cummins ise; Orijinal Cummins yedek parça ve Orijinal Fleetguard marka filtreleri, Cummins makineniz ile ilgili her türlü yedek parçayı temin etmek için firmamız Aytuğlu’yu arayınız. Cummins parça konusunda uzman olan satış temsilcisi arkadaşlarımız sizlere yardımcı olacaklardır.

Cummins parça siparişi konusunda dikkat edilmesi gereken noktalardan biri; farklı Otokar otobüs veya Otokar Kamyon modellerinde farklı özelliklerde Cummins motorlar çalışmaktadır. Bu sebeple, kullanıldıkları modele, yıla göre farklı Cummins motor yedek parçaları kullanılıyor olabilir. Cummins kullanan Otokar Otobüse Motor Parçası satın alırken, motor seri numarası ile istenen parçayı kontrol etmek her zaman çok faydalı ve gerekli görülmektedir. Aksi halde, örneğin silindire yanma hücresi farklı olan bir piston takıldığında; otobüste, kamyonda geç çalışma, dumanlı çalışma, yüksek yakıt harcama ya da performansında, çekişte düşüklük şikâyeti olabilir.

Engines-Cummins-ISB-6887375
Otokar otobüslerde ya da Otokar Kamyonlarda bulunan Cummins motorlara yedek parça sipariş vermek için, motor seri numarasını tespit etmek istediğinizde motorunuzun üzerinde bulunan etikete bakmanız yeterlidir. Cummins motor etiketinde ESN, “Engine No” veya “Engine Serial Number” yazısının karşısında olan 8 haneli rakam Otokar Otobüs-Kamyon Cummins motor seri numarasıdır.
Yandaki resimde örnek bir Cummins motor etiketi yer almaktadır.
ISB6.7, ISL9, ISC83, ISB59 tipindeki Cummins motorlar ve diğer Cummins motorların etiket bilgileri ile ilgili olarak aşağıdaki paylaşımlarımızı da inceleyebilirsiniz.
http://www.aytuglu.com/cummins-yedek-parca-siparis/

4.5, 6.7 veya 8.9 litre hacminde, partikül/parçacık filtreli ve türbolu olarak otobüs ve midibüslerde, yarım otobüslerde yer alan Cummins’in bu popüler motorları için her türlü parça ihtiyacınızda satış ekibimize başvurabilirsiniz. Örneğin; ISL, ISB piston kit, ISL, ISB segman takımı, ISL, ISB gömlekler, ISL, ISB ana yatak, ISL, ISB kol yatak, ISL, ISB kol burcu, ISL, ISB eksantrik burcu, ISL, ISB eksantrik mili, ISL, ISB krankşaft, ISL, ISB sibop, ISL, ISB üst takım conta, ISL, ISB alt takım conta gibi tüm rektifiye malzemelerinin yanı sıra; ISL, ISB kayış gergisi, ISL, ISB su pompası, ISL, ISB silindir kapak contası, ISL, ISB tapet, ISL, ISB yağ pompası, ISL, ISB hararet müşiri, ISL, ISB yağ müşiri, ISL, ISB basınç sensörü, ISL, ISB istikamet sensörü, ISL, ISB enjektör, EFC yakıt kontrol kartı, ISL, ISB mazot pompa aktuatörü, devir okuyucu manyetik pick-up, mazot pompası için solenoid bobin gibi elektrik ve elektronik donanım parçaları da stoklarımızda bulunan parçalar arasındadır.
ISL9 gibi, ISB6.7, ISB4.5 ve diğer modellerdeki Cummins motorlu Otokar Otobüs Motor Parça ihtiyacınızda firmamızdan teklif alıp, hakiki Cummins marka olarak uygun ve avantajlı fiyatlarımızı görünüz.

Orijinal Cummins parça kullanarak hem kamyonunuzun, otobüsünüzün veya Cummins motor kullanan aracınızın tam performansında hizmet vermesini sağlayın, hem de sorun çıkaran parçalarla boşuna zamanınızı ve paranızı harcamamış olun.

Otokar Otobüs Motor Parça gereksinimi için Cummins yedek parça satın almak isteyenlerin; parçanın garantisi var mı, hangi parçayı almalıyım, kamyonuma, otobüsüme hangi parça uyumludur, fiyatı nedir, hangisini tavsiye edersiniz, kalitesi nasıldır, hangi konulara dikkat etmeliyim gibi soruları olabilir.

Cummins motor yedek parçaları üzerinde 1974 yılından bu yana, derin bir deneyime sahip bir firma olarak, ISL9, ISC, ISB model Otokar otobüs Cummins motor parça ve filtreleri ile ilgili her konuda sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Cummins QSB6.7 QSB5.9, QSL9, QSB4.5 ve diğer modeller için katalog, broşür, teknik bilgi, video gibi konular için aşağıdaki linklere tıklayabilirsiniz:

https://cumminseurope.com/engines/bus-coach-truck
http://www.cumminsyedekleri.com/kutuphane/
https://cumminsengines.com/
https://cumminsengines.com/isb67-medium-duty-truck-2013#overview
https://youtu.be/Zh-cssL4Azs
Otokar Otobüs Motor Parça, Otokar Kamyon Motor parça ve Otokar Savunma Sanayi araçlarında kullanılan Cummins motorlar için yedek parçalar gerektiğinde, bu parçaları İstanbul, Küçükyalı’da bulunan iş yerimizde bulabilirsiniz. Ayrıca, Cummins dizel motorların yedek parçaları ile ilgili her çeşit, bilgiye, desteğe, sahip olduğumuz 43 yılı aşkın tecrübe ile yardımcı olmaya hazır olduğumuzu söylemekten mutluluk duyarız.

Cummins motorların, bulunduğu aplikasyona göre çok çeşitli modelleri ve bu modellerin alt grupları bulunduğundan, Aytuğlu Cummins satış danışmanları tüm teklifleri motor seri numarasına göre kontrol ederek hazırlamakta ve böylece olası hataların önüne geçilmektedir.

Cummins ISB67, ISL9, ISB45 ve ISB59 model motorların tüm bilgileri Cummins’in Quickserve online internet sitesinde eksiksiz olarak bulunmaktadır. Cummins Türkiye resmi bayisi olan firmamızın kullanımına açık olan bu elektronik parça katalogu ile teklifleriniz, Cummins fabrikasının önerileri doğrultusunda, en güncel bilgiler ile hatasız olarak hazırlanır.

https://quickserve.cummins.com/info/index.html
Not : Quickserve Cummins’in resmi sitesi olduğundan kullanımı izine tabidir.

Aytuğlu Dizel’in satışını yapmakta olduğu Cummins yedek parçalar ile ilgili bilgi ve Cummins yedek parça resimleri için aşağıdaki adresi ziyaret edebilirsiniz.

http://www.aytuglu.com/cummins-yedek-parca
Aytuğlu Dizel Yedek Parça San. Ve Tic.Ltd.Şti. olarak, bu sitede kullanılan Otokar markası ile herhangi bir bayilik, servis, distribütörlük v.b. bir bağlantımız bulunmamaktadır.